KAPAT

Şartlandırıcı Fiyatları

Şartlandırıcı Fiyatları

Şartlandırıcı Nedir?

Şartlandırıcı Fiyatları.Pnömatik sistemlerde hava şartlandırıcı, havanın transfer hattından pnömatik sisteme giriş yerinde kullanılan ve havayı kurulu sistem içerisinde kullanılacak özelliklere getiren elamanlara hava şartlandırıcı denir. Hava şartlandırıcı, 3 parçadan oluşur. Hava filtresi, basınç regülatörü ve yağlayıcıdan oluşan hava şartlandırıcı, kısaca filtre, regülatör ve yağlayıcının baş harflerinden oluşan FRY kısaltmasıyla da seslendirilir. Hava şartlandırıcının ilk elemanı filtredir. Basınçlı hava içindeki yabancı maddeler ile suyun ayrılması amacıyla kullanılır ve karşıdan bakış açısıyla sol tüp hava nemini alır. Her pnömatik sistemin belirli bir çalışma basıncı vardı. Fazla basınç enerji kaybına, düşük basınç ise verimin düşmesine neden olur.

Kompresör deposundaki hava basıncı sürekli değiştiğinden bu dalgalanmayı sisteme aktarmak için bir basınç regülatörüne (düşürücü) ihtiyaç duyulur. Regülatöre giren havanın basıncı değişse bile çıkan havanın basıncı regülatör üzerinde bulunan manometreden okunabilen ayarlanan sabit değerde kalacaktır. Sistemin ortasında bulunan bu parça kuvveti ölçerken, sağ tüp ise ritmik aralıklarla yağ çıkarımını gerçekleştirir. Dar bir kesitten geçen havanın hızı artarken basıncında bir düşme meydana gelir. Bu kesitte bulunan ince yağ borusundan emiş yaparak yağın hava içine damlamasını sağlar. Ancak damlamanın başlayabilmesi için hava debisinin bir minimum değerin üzerinde olması gerekir. Aksi halde basınç düşümü çok az olacağından yağ emilemez.

Şartlandırıcı

Bu alet tek bir eleman olarak kullanılsa da dört farklı pnömatik elemandan meydana gelmiştir. 

Bunlar;

Filtre

Yağlayıcı

Regülatör (Basınç Ayarlayıcı)

Manometre (Basınç Göstergesi)

Hava boruların içerisinde nakil sırasında sürtünmeden dolayı içerisinde su buharı ile beraber su damlacıkları oluşacak ve bu arada basıncı yükselecektir. Ayrıca transfer sırasında boru içinde hava kirlenecek ve metal tozlarını yanında sisteme getirecektir. Kullanacağımız havadaki bu olumsuzlukları kaldırmak için şartlandırıcılar kullanılır. 

Şartlandırıcının Görevi ;

  • Havanın İçindeki Suyu Almak
  • Havanın Basıncını Ayarlamak
  • Havayı Temizlemek
  • Kuru Havayı Yağlamak

Şartlandırıcı Fiyatları

Fiyatları markaya ve özelliğe göre değişkenlik gösterebilir. Bir şartlandırıcıyı en az 150TL’den başlayıp yüksek sayılara kadar artan fiyatlarla bulabilirsiniz.

İLETİŞİM

0 850 446 0660

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım Al
Yetkili Çevrimiçi
ENTELEKOM Chat
Merhaba; Nejla Ben, Şartlandırıcı Fiyatları ile ilgili Yardıma ihtiyacınız var mı?