KAPAT

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Profesyonel işlerinde, evdeki basit işlerinde ve hobi işlerinde matkaplar, hayatı kolaylaştıran el aletleri arasında yer alıyor. Kullanım alanı böylesine geniş olan matkapları, darbeli ve darbesiz, elektrikli ve akülü olmak üzere farklı özelliklerde piyasada bulabilmek mümkün. Matkaplardaki ihtiyaca yönelik ürün çeşitliliği arttıkça seçim yapmak da zorlaşıyor.

Matkaplardaki bu ihtiyaca yönelik artan ürün çeşitliliği arasında seçim yapmak da kimi zaman zorlaşıyor ve kararsız kalınabiliyor. Bu durumda matkaplar hakkında bazı temel bilgilere sahip olmak. Hangi tür matkabın hangi tür işlerde kullanılabileceğini bilmek havalialetsatinal alışverişi sırasında size yardımcı olacaktır.

havalialetsatinal alışverişinizde satın alacağınız matkap ile hangi tür malzemelerde delme işlemi yapacağınızı ve amacınızı önceden belirlemeniz sizi en doğru seçime yönlendirecektir.

Neden darbeli matkap almalısınız?

Darbeli matkaplar darbe mekanizmasına sahiptir. Bu, çalışırken dönme işlevinin yanında ileri-geri hareketle malzemeye darbe uygulayarak delme işlemini kolaylaştıran bir özelliktir. Eğer delme işlemi gerçekleştireceğiniz zemin dayanıklı bir beton ya da metal malzemeyse darbeli matkap tercih edebilirsiniz. Hem profesyonel işlerde hem de evdeki basit tadilatlarda kullanılabilecek, farklı watt gücünde darbeli matkap çeşitleri bulabilmek mümkündür. Örneğin; 36 V akü gerilimli dakikada 1800 devir yapabilen ve yine dakikada 27.000 darbe uygulayabilen bir darbeli matkapla ahşap ve metalde en zor vidalama ve delme uygulamaları yapabilirsiniz. Ya da 18 V akü gerilimli dakikada 900 devir ile 5.000 darbe uygulayabilen bir darbeli matkapla evinizdeki basit kırma, delme ve vidalama işlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

matkap resim

Neden darbesiz matkap almalısınız?

Darbesiz matkaplar dönerek delme işlemi yapar, darbe uygulamaz. Ancak yüksek devir sayısına sahip bir darbesiz matkapla da dayanıklı bir taş duvarda ya da metal malzemede de delik açabilir, vidalama yapabilirsiniz. Dakikada 1300 devir yapabilen bir darbesiz matkapla ev işlerinde, dakikada 3800 devir yapabilen bir darbesiz matkapla ahşap ve metaldeki işlerinizde yüksek verim alabilirsiniz.

Genellikle evlerdeki basit delme ve vidalama işlerinde sıklıkla kullanılan darbesiz matkabınızı, cihazın devir sayısını ve tork kademelerini dikkate alarak seçebilirsiniz.

Matkap akülü mü, elektrikli mi olmalı?

Elektrikli ve akülü matkaplar arasındaki tek fark, elektrikli aletlerin elektrik bağlantısı ile kullanılması, akülü aletlerin şarj edilerek kullanılmasıdır. Akülü el aletleri priz ve kablo derdi olmadan kullanılabildiği için daha kullanışlıdır. Elektrik kesilmesi gereken çalışma ortamlarında LED ışık özellikli akülü matkaplar, işinizi tamamlayabilmeniz açısından size kolaylık sağlar. Akülü matkapların aküleri uzun süre dayanacak şekilde tasarlandığından tadilat işleriniz yarım kalmayacaktır. Akü takibi yapmak yerine elektrik kullanımını tercih ediyorsanız, elektrikli matkapları, pratik bir kulanım sağlamak istiyorsanız akülü  matkapları tercih edebilirsiniz.

havalialetsatinal malzemeleri arasında doğru matkap seçimi yapabilmek için havalialetsatinal.com sitemizde yer alan ürünleri teknik özellikleri ile birlikte inceleyebilirsiniz. Sitemizde ihtiyacınız olan tüm  havalialetsatinal malzemelerini bulabilir, hızlı bir şekilde havalialetsatinal alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Hakkımızda

2009 yılında ticari faaliyetine Havalı El Aletleri Teknik servisi olarak başlayan firmamız daha sonralarında tüm havalı el aletleri çeşitlerini bünyesinde bulundurarak teknik servisine satışta eklemiştir. Havalı perçin tabancası ithalatı da  yapan firmamız müşteri memnuniyetini prensip edinerek,
Dürüst ticaret anlayışıyla  müşterilerimize hizmet vermeye  devam etmektedir.

Vizyon

Ürün çeşitliliğinde öncü, ürün ve hizmetleri ile geniş kitlelere erişen, toplumsal sorumluluğunun bilincinde, değerlerine ve ilkelerine sadık, teknolojiyi sürekli takip eden ve uygulayan, çevremizin toplumsal ve sosyal değerlerine katkıda bulunan, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla ilk akla gelen ve tercih edilen örnek bir şirket olmaktır.

 Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0850 446 0660

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım Al
Yetkili Çevrimiçi
ENTELEKOM Chat
Merhaba; Nejla Ben, Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir? ile ilgili Yardıma ihtiyacınız var mı?