KAPAT

Havalı Zımpara Makinesi Çeşitleri ve Kullanımı

ZIMPARA MAKİNESİ NE İŞE YARAR?

Taşınabilir ve elde kullanılanlar için havalı ve elektrikli olmak üzere iki çeşittir. Havalı olan tipleri elektrikli olanlara göre daha pahalıdır. Ancak metal parçaların zımparalanması için elektrikli olanlara göre daha iyi performans sağlar. Çünkü metal zımparalanırken kalkan talaşlar elektrikli olanlara kısa devre yaptırıp bobinleri yakmaktadır. Zımpara makinelerinin el tipi birde sabit tipi olanları mevcuttur. El tipi olanlar hareketli taşlama ve büyük yüzeyler için idealdir.

Küçük zımpara kağıtları ile uzun uğraşlar sonucunda pürüzsüz bir ortam elde etmek zordur. Ama zımpara makineleri ile birlikte daha az uğraş ile birlikte bir yeri pürüssüz hale getirmek çok daha kolaydır. Yüzeylerin daha pürüzsüz işlenmesi için kullanılan talaş kaldırmaya yarayan el aletidir. Makinenin dönen ve talaş kaldıran kısmına bu makineler için özel üretilmiş band veya yuvarlak zımpara kağıtları takılır.

= Büyük yüzeyleri zımparalama
= Köşeleri ve kenarları zımparalama
= Kavisli yüzeyleri zımparalama
= Erişilmesi zor yerlerde zımparalama

1) Titreşimli zımpara

    Dikdörtgen zımparalama tabanına sahip ince finisaj zımparası. Büyük yüzeylerin ince finisajı için uygundur, dolayısıyla bu zımpara komple boya ya da vernik yüzeyleri zımparalamanız gerekmiyorsa doğru seçimdir.

2) Delta zımpara

Küçük, üçgen zımparalama tabanına sahip ince finisaj zımparası. Köşelerin ve kenarların finisajı için idealdir.

3) Multi zımpara

‘Ütü-biçimli’ bir zımparalama tabanına sahip ince finisaj zımparası. Hem büyük yüzeyler hem de köşeler için uygundur. Bazı multi zımparalar ekstra ataşmanlar ile geliştirilebilir, böylece bunları hem profilleri hem de diğer erişilmesi zor yerleri zımparalamak için kullanabilirsiniz.

4) Eksantrik zımpara

Dairesel zımparalama tabanına sahip finisaj zımparası. Hem ince finisaj hem de geniş yüzeylerde büyük miktarda malzeme zımparalama için uygundur. Bu zımparaların özel bir avantajı, kavisli yüzeyleri zımparalayabilmeleridir.

5) Tank zımpara

Hızlı malzeme temizleme, özellikle boya ve vernik tabakalarının komple temizlenmesi için zımpara.

İLETİŞİM

0 850 446 0660

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım Al
Yetkili Çevrimiçi
ENTELEKOM Chat
Merhaba; Nejla Ben, Havalı Zımpara Makinesi Çeşitleri ve Kullanımı ile ilgili Yardıma ihtiyacınız var mı?