KAPAT

Havalı Matkap Çeşitleri ve Kullanım Alanları

MATKAP ÇEŞİTLERİ

 

Darbesiz Matkap Nedir?

Bu tür matkaplarda darbe fonksiyonu kesinlikle yoktur ve yalnızca darbe gerektirmeyen materyallerde delik delme ve vidalama işleri yaparlar.

Darbesiz matkapların, darbeli matkaplarından farkı; motorlarına göre tork güçlerinin ve devir sayılarının yüksek olmasıdır.

Darbesiz matkaplar daha çok kalın ağaçlarda delik delme, alçıpan veya çatı işlerinde yüksek tork gerektiren vidalama işlerinde kullanıldığından devir sayıları ve tork değerleri yüksek. Yine bu fonksiyonlara ve kullanım alanlarına bağıntılı olarak ağırlıkları darbeli makinalara göre daha hafiftir.

Bu makinalar duvar gibi malzemeleri delmeye yaramasa da kendi alanlarında kullanıldığında vazgeçilmez makinalardır.

Şarjlı Matkap Nedir?

Şarjlı matkaplar, akü enerjisiyle çalışıyor ve bu aküler hem lityum, hem NiCD (nikel kadmiyum), hem de NiMH (nikel magnezyum) tipinde olmaktadır. 

Şarjlı Matkap Çeşitleri

Bu matkaplar 10.8 volt, 12 volt, 14.4 volt, 18 volt, 24 volt ve 36 volt gücünde üretilmektedir. Son çıkan serilerde ise Bluetooth’lu şarjlı matkaplar ve kömürsüz şarjlı matkaplar modelleri mevcuttur.

Birde bunlarında altında şarjlı darbeli matkap, şarjlı darbesiz matkap ve şarjlı vidalama matkapları olarakta seçenekleri var. Bu başlığın altında belirttiğimiz gibi şarjlı matkap konusuna detaylı olarak ayrıca anlatacağız.

Havalı Matkap Nedir?

Bu kategorideki matkaplar hava ile çalışmaktadır. Ama öyle soluduğumuz hava değil. Bu makinaları en az 100 litrelik bir kompresöre bağlıyorsunuz ve

buradan aldığı hava basıncıyla matkap tepki veriyor. Havalı matkaplarda duvar delme özelliği yani darbeli havalı matkap olmaz sadece delme ve vidalama işlerinde kullanılırlar.

Peki Havalı Matkap Nerede Kullanılır?

Diyelim ki yüksek gaz basıncı içeren bir fabrika var. Elektrikli ve akülü makinalar kalkışlarda küçük bir kıvılcım çıkarır. İşte havalı matkaplar bunu çıkarmaz dolayısıyla daha çok bu tarz fabrikalar tarafından tercih edilmektedir.

En İyi Matkap? En İyi Matkap Markası?

Evet efendim geldik işin bitiş noktasına şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz en iyi matkap yada en iyi matkap markası diye bir şey ne yazık ki yoktur. İhtiyacınıza göre en iyisi var.

Matkap seçimi yaparken ihtiyacınıza göre doğru matkabı seçerseniz satın alacağınız en kötü matkapta sizin için en iyisi olacağından emin olabilirsiniz.

Detalı Bilgi İçin…

İLETİŞİM

0 850 446 0660

[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım Al
Yetkili Çevrimiçi
ENTELEKOM Chat
Merhaba; Nejla Ben, Havalı Matkap Çeşitleri ve Kullanım Alanları ile ilgili Yardıma ihtiyacınız var mı?