KAPAT

Havalı Kırıcı Matkap Nedir? Ne İşe Yarar?

Havalı Kırıcı Ürün Hizmetlerimiz

Havalı El Aletleri

Havalı somun sökme tabancası

Havalı somun sıkma ya da havalı somun sökme el aletleri olarak bilinen bu aletler profesyonel endüstüriyel kullanım amacı ile tasarlanmış olan güçlü aletlerdir.

Bir komprasör makinesi ile bağlantılı olarak çalışan el aleti oluşan basınç ile sıkma ve sökme işlemleri için kullanılmaktadır.

Otomotiv sektöründe ağırlıklı olarak kullanılan bir alet olan havalı somun sıkma aleti farklı ölçülerde uçlar ile farklı somun başlı vidaların sökülmesinde veya sıkılmasında kullanılmaktadır.

Darbe vurarak sıkışmış olan vidalar rahatlıkla sökülür ya da sağlam sıkılması gerekemler darbe ile sıkılır.

Havalı matkap nedir? Kullanım amacı ve kullanım alanları nelerdir?

Havalı el aletleri arasında yer alan havalı matkaplar bir kompresör bağlatısı sağlanarak kullanımı söz konusu olan el aletleridir.

Vidalama (sökme – sıkma – montaj amaçlı) işlerinde, delme işlerinde seri olarak kullanılabilen endüstriyel el aletleridir.

Zor işlerinizde sizlere yardımcı olabilecek el aletlerindendir.

Farklı marka ve modeller de satışa sunulmuş olan havalı matkaplar genel olarak kalite bakımında fiyat farkı bulunmaktadır.

İş yoğunluğuna göre bu ürünler arasından birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Havalı Alet Satın Al Olarak Havalı Kırıcı Ürün Hizmetlerimizle Siz Değerli Müşterilerimizin İhtiyacınız Olduğu An Yanınızdayız.

Ürün Kullanımı

1. İşe başlarken hat yağdanlığına çok az yağ verecek şekilde ayar yapınız ve yağdanlığa Alma Oil 525 – 527 veya muadili olan diğer yağlardan koyunuz.

2.Havalı kırıcı tabancaya hava hortumunu bağlamadan önce, her defasında hortumu, hortum başından tutunuz ve hortuma hava veriniz. Böylece temizliği yapılan hortumun havasını kapatınız ve hortumu tabancaya bağlayınız.

3. Her iş gününde işe başlamadan önce tabanca bağ vidalarının somunlarını anahtar ile sıkınız.

4. İş kalemini tabancaya takmadan önce shank bölümünün kırık, şişmiş ve kesici ucun kör ve küt olmamasına özellikle dikkat ediniz.

5. Tek tutaçlı kırıcılarda : İş kalemi kilit manşonunu ileri itiniz, 90 derece çeviriniz ve manşonu gömlekten çıkarınız. Seçimini yaptığınız ucu iyice siliniz ve manşona geçiriniz. Tabancaya önce iş kalemini sonra manşonu, manşon tırnaklarını gömlek kanalına getirerek geçiriniz. Başlığa doğru itiniz ve 90 derece çevirerek kilitleyiniz.

İLETİŞİM

0 850 446 0660

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım Al
Yetkili Çevrimiçi
ENTELEKOM Chat
Merhaba; Nejla Ben, Havalı Kırıcı Matkap Nedir? Ne İşe Yarar? ile ilgili Yardıma ihtiyacınız var mı?