KAPAT

Havalı Aletler Anahtar Takımı

Havalı Aletler Anahtar Takımı Nelerdir?

Dünya genelinde kullanılmakta olan havalı el eletleri  genel kullanıcılar ve endüstüriyel kullanım amacı ile üretilmiştir. Farklı amaçlar için üretilmiş olan bu el aletleri zamandan ve iş gücü kaybından tasarruf etmeniz için üretilmiştir.

Çalışma prensipleri basınçlı hava akımının gücü ile gerçekleşmekte olan el aletlerine havalı el aletleri denilmektedir. Bir çok amaç için üretilmiş olan havalı el aletlerini tanımları ve kullanım alanları işe ele alalım.

Havalı somun sıkma ve sökme aleti nedir? Kullanım amacı ve alanları nelerdir?

Havalı somun sıkma ya da havalı somun sökme el aletleri olarak bilinen bu aletler profesyonel endüstüriyel kullanım amacı ile tasarlanmış olan güçlü aletlerdir.

Bir komprasör makinesi ile bağlantılı olarak çalışan el aleti oluşan basınç ile sıkma ve sökme işlemleri için kullanılmaktadır.

Otomotiv sektöründe ağırlıklı olarak kullanılan bir alet olan havalı somun sıkma aleti farklı ölçülerde uçlar ile farklı somun başlı vidaların sökülmesinde veya sıkılmasında kullanılmaktadır.

Darbe vurarak sıkışmış olan vidalar rahatlıkla sökülür ya da sağlam sıkılması gerekemler darbe ile sıkılır.

Havalı matkap nedir? Kullanım amacı ve kullanım alanları nelerdir?

Havalı el aletleri arasında yer alan havalı matkaplar bir kompresör bağlatısı sağlanarak kullanımı söz konusu olan el aletleridir.

Vidalama (sökme – sıkma – montaj amaçlı) işlerinde, delme işlerinde seri olarak kullanılabilen endüstriyel el aletleridir.

Zor işlerinizde sizlere yardımcı olabilecek el aletlerindendir.

Farklı marka ve modeller de satışa sunulmuş olan havalı matkaplar genel olarak kalite bakımında fiyat farkı bulunmaktadır.

İş yoğunluğuna göre bu ürünler arasından birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Havalı cırcır nedir? Kullanım amacı ve kullanım alanları nelerdir?

Havalı el aletlerinden olan havalı cırcır aleti ile sıkma ve sökme işlemi için kullanılmaktadır.

Somun ve somun başlı vidaların sökülüp takılması için havalı somun sökme takma makinesinin olaşamadığı dar alanlarda kullanımı amacı için tasarlanmıştır.

Endüstüriyel kullanım için tasarlanmış olan bu aletlerin kullanımları yine bir komprasör makinesine bağlantı sağlanarak gerçekleştirilebilir.

Havalı taşlama nedir? Kullanım amacı ve kullanım alanları nelerdir?

Havalı el aletleri arasında bulunan havalı taşlama makinaları kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklılık göstermektedir.

Endüstriyel kullanım amacı ile üretilmiş olan havalı taşlamalar çoğunlukla taşlama (sürtme) içindir.

Uygun taşlama makinesi ile havalı taşalama makinesi büyük boy, havalı avuç içi taşlama makinesi küçük boy olarak piyasa da farklı marka ve fiyatlar ile sunulmaktadır.

Diğer havalı el aletleri gibi çalıştırılabilmesi için mutlak bir komprasör ile bağlantısı olması gerekmektedir.

Havalı pop perçin makinesi nedir? Kullanım amacı ve kullanım alanları nelerdir?

Perçin çakma el aletlerinin basınçlı hava ile çalışan modellerine havalı pop perçin makinesi denilmektedir.

Çalışma prensipi tüm havalı el aletlerinde olduğu gibi bir komprasör bağlantısı yapılarak gerçekleştirilebilir. Komprasörden gelen basınçlı hava ile tetiklenen havalı pop perçin makinesi perçinin çakılmasını sağlamaktadır.

Tabanca ucuna yerleştirilen perçin uygulanacak alanda uygulanan hava basıncı ile iç kısım çivi çekilerek sıkıştırma yapılır. Son işlem çivi kırılarak işlem tamamlanır.

İLETİŞİM

0 850 446 0660

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım Al
Yetkili Çevrimiçi
ENTELEKOM Chat
Merhaba; Nejla Ben, Havalı Aletler Anahtar Takımı ile ilgili Yardıma ihtiyacınız var mı?