KAPAT

Fasarit Tabancası Fiyatları

Fasarit Tabancası Fiyatları

FASARİT TABANCASI FİYATLARI

Fasarit Tabancası Fiyatlarını sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

FASARİT NEDİR

Fasarit; sıva, alçı panel levha, alçı sıvalı yüzey, ahşap, sunta, gaz beton, macunlanmış yüzey üzerine uygulanan son kat dekoratif bir boyadır. İnsanların geçmişten günümüze en temel ihtiyaçlarından biri barınma ihtiyacıdır. Bu ihtiyaç ilk çağlarda mağaralara yerleşerek giderildi. Bilgi birikiminin artmasıyla birlikte insanlar çeşitli teknolojiler ve malzemeler kullanarak barınabilecekleri evler ve çeşitli amaçlarla kullandıkları yapılar inşa ettiler. Bugün inşaat sektörü tüm diğer sektörlerde olduğu gibi teknolojik gelişmelere son derece açık bir sektördür. İnşaat sektörü hem istihdam hem de ekonomik büyüklüğü açısından Türkiye’nin en canlı sektörlerinden birisidir. Günümüzde binaların sadece kullanım fonksiyonlarını yerine getirmeleri yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda estetik olmaları yani göze hitap etmeleri de gerekir. Boyalar son kat uygulamalar oldukları için binalarımızın görüntüsünde önemli etkiye sahiptirler.

FASARİT HARCI HAZIRLAMA

fasarit tavan Harç Suyu : Fasarit harcında kullanılan suların genel olarak içilebilir nitelikte olması gerekir. Su; berrak, renksiz ve kokusuz olmalıdır. İçerisinde askıda katı madde, erimiş tuzlar, organik madde, endüstri atıkları gibi yabancı maddeler bulunan sular harç yapımında kullanılmamalıdır. 1 kg fasarit harcında 150 gr su kullanılmalıdır.

fasarit boya nedir Fasarit Tozu : Fasarit tozunu; mermer tozu ve kalsit karışımı oluşturur. Mermer tozu; mermerin mikronize boyutlarda öğütülmesiyle elde edilir. Kalsit; yüksek saflıktaki beyaz mermerden elde edilen doğal, çok ince, kolay dağılan kalsiyum karbonat tozudur. Mikronize boyutlarda öğütüldükten sonra boya, kâğıt, plastik v.b. birçok sektörde beyazlık, ucuzluk ve kazandırdığı özellikler nedeniyle mümkün olduğu kadar fazla kullanılan bir dolgu maddesidir. Ülkemizde kalsit adı ile üretilen mineral karbonatlı kayaçların (kireç taşları, mermer, tebeşir) ana mineralidir.

fasarit tabancası Fasarit Harcı : Fasarit harcı; su, mermer tozu, kalsit, madeni toz boya ve tutkalın uygun oranlarda karıştırılmasıyla elde edilen harçtır.

fasarit makinesi Renk Tozu : Fasarit harcında renklendirici olarak toprak (madenî) toz boya kullanılır. Madenî toz boya; tabiattaki renkli kaya ve toprakların öğütülmesiyle elde edilen doğal bir boyadır. Maden oksitlerini içerir.

fasarit ustası Tutkal : Fasarit harcı yapımında polivinilasetat (p.v.a) tutkalı kullanılır. Harç içerisindeki bağlayıcı malzemedir. Polivinilasetat su, kömür, kireç ve sirke asidinden kimyasal yollarla üretilir. Piyasada plastik tutkal, beyaz tutkal, formika tutkalı gibi değişik isimlerle tanınır. Süt görünüşünde koyuca bir sıvıdır.

FASARİT NASIL YAPILIR

Fasarit, bina içerisindeki duvar ve tavan gibi yüzeylere püskürtme yöntemi ile uygulanan ve bu yüzeylere dekoratif bir doku kazandıran son kat boya malzemesidir. Uygulandığı yüzeylerde dekoratif bir görünüm oluşturur. Uygulama sıklığına göre değişik desenler oluşturma imkânı verir. Aderansı iyidir. Sıva hatalarının giderilmesinde iyi sonuç verir. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar. Üzeri boyanarak renk değişimi yapılabilir. İnsan sağlığına zararlı maddeler içermez.Fasaritin Kullanıldığı Yerler : Bina iç mekânlarında; Sıva, alçı panel levhalar, brüt beton, macunlanmış yüzeyler, gaz beton, ahşap, sunta, alçı sıvalı yüzeyler üzerine fasarit uygulaması yapılabilir.

Uygulanmaya başlamadan önce uygulama yapılacak yüzey kontrol edilmeli; Badana yapılmamış, henüz sertleşmiş yeni sıva yüzeyine kaplama yapılmadan yüzey inşaat sırasında kirlenmiş ise tel fırça, mala v.b. ile temizlenir. Brüt beton üzerine uygulama yapılacaksa kalıp yağlarının sabun, deterjan ile yıkanması gerekir. Çatlaklar, hareketleri durmuş ise dolgu macunu veya harç ile doldurulur. Önceden boyanmış duvarlarda aderans kontrol edilmelidir. Parlak yüzeyli boyalar zımparalanır yağlı boya kazınır. (Kabuklaşmış boyalar temizlenir). Gevşemiş kireçli sıvalar uygun değildir. Tamamen sökülmelidir. Yüzey yeniden sıvanmalıdır. Boyayla kaplanmayacak yüzeyleri bantlayarak kapatılır. Fasarit püskürtme makinesi tankına yeteri kadar harç dökülür. Püskürtme tabancası kullanılarak fasariti yüzeye püskürtülür. Püskürtme işlemine duvarda yüzeyin üst kısmından başlayıp aşağıya doğru inilmelidir. Hareket ederek yüzeyde homojen bir desen oluşturulur.

0 850 446 0660

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım Al
Yetkili Çevrimiçi
ENTELEKOM Chat
Merhaba; Nejla Ben, Fasarit Tabancası Fiyatları ile ilgili Yardıma ihtiyacınız var mı?